0603Y0160150KCT
Mfr.Part #
0603Y0160150KCT
Description
CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0160150KCT
Knowles Syfer 0603Y0160150KCT
FlexiCap™ 15pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)