0603Y010P820CCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y010P820CCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.82PF 10V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
0.82pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
10V
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
0603Y010P820CCR
Knowles Syfer 0603Y010P820CCR
FlexiCap™ 0.82pF 10V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y010P820CCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y010P820CCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm