0603Y0108P20DCR
Mfr.Part #
0603Y0108P20DCR
Description
CAP CER 8.2PF 10V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.5pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0108P20DCR
Knowles Syfer 0603Y0108P20DCR
FlexiCap™ 8.2pF 10V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0108P20DCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0603Y0108P20DCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm