0603Y0108P20CCR
Mfr.Part #
0603Y0108P20CCR
Description
CAP CER 8.2PF 10V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0108P20CCR
Knowles Syfer 0603Y0108P20CCR
FlexiCap™ 8.2pF 10V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0108P20CCR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0603Y0108P20CCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm