0603Y0100332MXR
Mfr.Part #
0603Y0100332MXR
Description
CAP CER 3300PF 10V X7R 0603
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
3300pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0603Y0100332MXR
Knowles Syfer 0603Y0100332MXR
FlexiCap™ 3300pF 10V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0100332MXR Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
0603Y0100332MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm