0603Y0100152MXR
Mfr.Part #
0603Y0100152MXR
Description
CAP CER 1500PF 10V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0100152MXR
Knowles Syfer 0603Y0100152MXR
FlexiCap™ 1500pF 10V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0100152MXR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
0603Y0100152MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm