0603LS-822XJRC
Mfr.Part #
0603LS-822XJRC
Description
RF INDUCTOR, FERRITE CORE, 5% TO
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Q @ Freq :
15 @ 7.9MHz
Tolerance :
±5%
Packaging :
Cut Tape
Size / Dimension :
0.071" L x 0.050" W (1.80mm x 1.27mm)
Frequency - Self Resonant :
26MHz
DC Resistance (DCR) :
3.6Ohm Max
Current Rating (Amps) :
190 mA
Inductance :
8.2 µH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Height - Seated (Max) :
0.044" (1.11mm)
Brand :
Datasheets
0603LS-822XJRC
COILCRAFT 0603LS-822XJRC
0603LS-822XJRC datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Coilcraft stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD