0603J500P680BCR
Mfr.Part #
0603J500P680BCR
Description
CAP CER 0.68PF 500V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
0.68pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J500P680BCR
Knowles Syfer 0603J500P680BCR
0.68pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J500P680BCR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0603J500P680BCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm