0603J5002P70BCR
Mfr.Part #
0603J5002P70BCR
Description
CAP CER 2.7PF 500V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.7pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J5002P70BCR
Knowles Syfer 0603J5002P70BCR
2.7pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J5002P70BCR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603J5002P70BCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm