0603J5001P20BCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J5001P20BCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.2PF 500V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
500V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
1.2pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
0603J5001P20BCR
Knowles Syfer 0603J5001P20BCR
1.2pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J5001P20BCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J5001P20BCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm