0603J5000470JCR
Mfr.Part #
0603J5000470JCR
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 0603
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Datasheets
0603J5000470JCR
Knowles Syfer 0603J5000470JCR
47pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J5000470JCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603J5000470JCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm