0603J300P400HQT
Mfr.Part #
0603J300P400HQT
Description
CAP CER 0.4PF 300V C0G/NP0 0603
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
300V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.05pF
Capacitance :
0.4pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J300P400HQT
Knowles Syfer 0603J300P400HQT
0.4pF 300V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J300P400HQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0603J300P400HQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm