0603J3006P20CQT
Mfr.Part #
0603J3006P20CQT
Description
CAP CER 6.2PF 300V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
6.2pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
0603J3006P20CQT
Knowles Syfer 0603J3006P20CQT
6.2pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J3006P20CQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603J3006P20CQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm