0603J3004P00BQT
Mfr.Part #
0603J3004P00BQT
Description
CAP CER 4PF 300V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
4pF
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
0603J3004P00BQT
Knowles Syfer 0603J3004P00BQT
4pF 300V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J3004P00BQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J3004P00BQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm