0603J3002P10CQT
Mfr.Part #
0603J3002P10CQT
Description
CAP CER 2.1PF 300V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
2.1pF
Voltage - Rated :
300V
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0603J3002P10CQT
Knowles Syfer 0603J3002P10CQT
2.1pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J3002P10CQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J3002P10CQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm