0603J3000330KQT
Mfr.Part #
0603J3000330KQT
Description
CAP CER 33PF 300V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
300V
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J3000330KQT
Knowles Syfer 0603J3000330KQT
33pF 300V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J3000330KQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0603J3000330KQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm