0603J250P820DFR
Mfr.Part #
0603J250P820DFR
Description
CAP CER 0.82PF 250V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.82pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
0603J250P820DFR
Knowles Syfer 0603J250P820DFR
0.82pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J250P820DFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J250P820DFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm