0603J250P700DUT
Mfr.Part #
0603J250P700DUT
Description
CAP CER 0.7PF 250V C0G/NP0 0603
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Voltage - Rated :
250V
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.7pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J250P700DUT
Knowles Syfer 0603J250P700DUT
0.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J250P700DUT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J250P700DUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm