0603J250P500HUT
Mfr.Part #
0603J250P500HUT
Description
CAP CER 0.5PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.05pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
0.5pF
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J250P500HUT
Knowles Syfer 0603J250P500HUT
0.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J250P500HUT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0603J250P500HUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm