0603J2507P50CUT
Mfr.Part #
0603J2507P50CUT
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP CER 7.5PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Lifetime @ Temp. :
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
C
Height - Seated (Max) :
0.110 (2.80mm)
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Failure Rate :
Lead Spacing :
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
22µF
Features :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Size / Dimension :
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1 Ohm
Tolerance :
±10%
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Datasheets
0603J2507P50CUT
Knowles Syfer 0603J2507P50CUT
TANTAMOUNT®, TH3 22µF 20V Ceramic Capacitor ±10% 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount 2312 (6032 Metric)
0603J2507P50CUT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm).
0603J2507P50CUT Features
a size/dimension of 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)