0603J2506P80CCR
Mfr.Part #
0603J2506P80CCR
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
0603J2506P80CCR
Knowles Syfer 0603J2506P80CCR
6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2506P80CCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603J2506P80CCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm