0603J2503P90HQT
Mfr.Part #
0603J2503P90HQT
Description
CAP CER 3.9PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
3.9pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
0603J2503P90HQT
Knowles Syfer 0603J2503P90HQT
3.9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2503P90HQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603J2503P90HQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm