0603J2502P20BUT
Mfr.Part #
0603J2502P20BUT
Description
CAP CER 2.2PF 250V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
2.2pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
0603J2502P20BUT
Knowles Syfer 0603J2502P20BUT
2.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2502P20BUT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J2502P20BUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm