0603J2502P20BCR
Mfr.Part #
0603J2502P20BCR
Description
CAP CER 2.2PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
2.2pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0603J2502P20BCR
Knowles Syfer 0603J2502P20BCR
2.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2502P20BCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0603J2502P20BCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm