0603J2501P10HUT
Mfr.Part #
0603J2501P10HUT
Description
CAP CER 1.1PF 250V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
1.1pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
0603J2501P10HUT
Knowles Syfer 0603J2501P10HUT
1.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2501P10HUT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J2501P10HUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm