0603J2500910KQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J2500910KQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 91PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
91pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0603J2500910KQT
Knowles Syfer 0603J2500910KQT
91pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500910KQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0603J2500910KQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm