0603J2500821MDR
Mfr.Part #
0603J2500821MDR
Description
CAP CER 820PF 250V X7R 0603
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
0603J2500821MDR
Knowles Syfer 0603J2500821MDR
820pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500821MDR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J2500821MDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm