0603J2500821KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J2500821KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 250V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
820pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J2500821KXT
Knowles Syfer 0603J2500821KXT
820pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)