0603J2500681MXR
Mfr.Part #
0603J2500681MXR
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 0603
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0603J2500681MXR
Knowles Syfer 0603J2500681MXR
680pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500681MXR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603J2500681MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm