0603J2500681KXR
Mfr.Part #
0603J2500681KXR
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0603J2500681KXR
Knowles Syfer 0603J2500681KXR
680pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500681KXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J2500681KXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm