0603J2500391MXR
Mfr.Part #
0603J2500391MXR
Description
CAP CER 390PF 250V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
250V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J2500391MXR
Knowles Syfer 0603J2500391MXR
390pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500391MXR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
0603J2500391MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm