0603J2500330KFR
Mfr.Part #
0603J2500330KFR
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
33pF
Datasheets
0603J2500330KFR
Knowles Syfer 0603J2500330KFR
33pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500330KFR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J2500330KFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm