0603J2500330KCR
Mfr.Part #
0603J2500330KCR
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
33pF
Datasheets
0603J2500330KCR
Knowles Syfer 0603J2500330KCR
33pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500330KCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0603J2500330KCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm