0603J2500270GCT
Mfr.Part #
0603J2500270GCT
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
27pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603J2500270GCT
Knowles Syfer 0603J2500270GCT
27pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500270GCT Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0603J2500270GCT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm