0603J2500222MDT
Mfr.Part #
0603J2500222MDT
Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
0603J2500222MDT
Knowles Syfer 0603J2500222MDT
2200pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500222MDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J2500222MDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm