0603J2500220JUT
Mfr.Part #
0603J2500220JUT
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0603
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
0603J2500220JUT
Knowles Syfer 0603J2500220JUT
22pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500220JUT Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0603J2500220JUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm