0603J2500121JXR
Mfr.Part #
0603J2500121JXR
Description
CAP CER 120PF 250V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
0603J2500121JXR
Knowles Syfer 0603J2500121JXR
120pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500121JXR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J2500121JXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm