0603J2500101GUT
Mfr.Part #
0603J2500101GUT
Description
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100pF
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J2500101GUT
Knowles Syfer 0603J2500101GUT
100pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J2500101GUT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0603J2500101GUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm