0603J200P800HQT
Mfr.Part #
0603J200P800HQT
Description
CAP CER 0.8PF 200V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
0.8pF
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
0603J200P800HQT
Knowles Syfer 0603J200P800HQT
0.8pF 200V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J200P800HQT Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0603J200P800HQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm