0603J150P100HQT
Mfr.Part #
0603J150P100HQT
Description
CAP CER 0.1PF 150V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.05pF
Capacitance :
0.1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
150V
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0603J150P100HQT
Knowles Syfer 0603J150P100HQT
0.1pF 150V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J150P100HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0603J150P100HQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm