0603J1500620JQT
Mfr.Part #
0603J1500620JQT
Description
CAP CER 62PF 150V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
150V
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
62pF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0603J1500620JQT
Knowles Syfer 0603J1500620JQT
62pF 150V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1500620JQT Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0603J1500620JQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm