0603J1500200FQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J1500200FQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 20PF 150V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
20pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J1500200FQT
Knowles Syfer 0603J1500200FQT
20pF 150V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1500200FQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
0603J1500200FQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm