0603J100P820DCR
Mfr.Part #
0603J100P820DCR
Description
CAP CER 0.82PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.82pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J100P820DCR
Knowles Syfer 0603J100P820DCR
0.82pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J100P820DCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0603J100P820DCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm