0603J100P800BQT
Mfr.Part #
0603J100P800BQT
Description
CAP CER 0.8PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.8pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J100P800BQT
Knowles Syfer 0603J100P800BQT
0.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J100P800BQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J100P800BQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm