0603J1004P00CQT
Mfr.Part #
0603J1004P00CQT
Description
CAP CER 4PF 100V C0G/NP0 0603
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
4pF
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J1004P00CQT
Knowles Syfer 0603J1004P00CQT
4pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1004P00CQT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603J1004P00CQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm