0603J1003P90CQT
Mfr.Part #
0603J1003P90CQT
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
3.9pF
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
0603J1003P90CQT
Knowles Syfer 0603J1003P90CQT
3.9pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1003P90CQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J1003P90CQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm