0603J1002P20CQT
Mfr.Part #
0603J1002P20CQT
Description
CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 0603
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
2.2pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J1002P20CQT
Knowles Syfer 0603J1002P20CQT
2.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1002P20CQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J1002P20CQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm