0603J1002P20BCT
Mfr.Part #
0603J1002P20BCT
Description
CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
100V
Depth :
800μm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.2pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J1002P20BCT
Knowles Syfer 0603J1002P20BCT
2.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)