0603J1000822MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J1000822MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 100V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
8200pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Datasheets
0603J1000822MXR
Knowles Syfer 0603J1000822MXR
8200pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000822MXR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
0603J1000822MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm