0603J1000820FAT
Mfr.Part #
0603J1000820FAT
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±1%
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J1000820FAT
Knowles Syfer 0603J1000820FAT
82pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000820FAT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603J1000820FAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm